337055

GERIDONG, empire, 1800-talets första hälft.

Bronserad. Kannelerat bladhölstrat skaft. Tredelad fot med lejontassar. H 119.

Slitage, repor, pigment bortfall, borrad med mässingsrör i toppen.

Lähtöhinta
7 000 SEK