OS-DRÄKT, från Olympiaden i Berlin 1936

Bestående av klänning, pälsbolero, skor, aftonväska, näsduk, div nålar samt pass till olympiska spelen. Klänningens L ca 140.

Bruksslitage. Smärre skador. Ej genomgånget.

Muut tiedot

Buret av Karin Adamsson som var med i gruppgymnastik-truppen.

Lähtöhinta
2 000 SEK