338854

VÄGGPENDYL, nyrenässans, Junghans, Tyskland, 1800-talets slut.

Ek. Centralt uthus flankerad av kolonetter. Krön med maskaron i förgylld mässing. Urtavla i emalj. Pendel medföljer. H 100 Nyckel finns.

Slitage, repor, ej funktionstestad, maskstungen, underliggande dekorelement saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK