340541

RESEUR, märkt Israel Nesselius, verksam 1815 till ca 1846 i Linköping.

Cylinderform, emaljurtavla, tre tassfötter, diam 8, h 6,5. Nyckel finns.

Slitage, urtavlan med sprickor och mindre påmålad lagning, ej funktionstestat. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK