340672

VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, märkt Walter Mobeck, Norrköping.

Förgylld och bronserad. Uppsvängt krön med blommor. Nedtill konsol med festonger. Målad urtavla. H 93.

Slitage, urtavlan med färgbortfall och retuscher. Smärre dekorbortfall. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK