340706

BORDSUR, 1700- resp 1900-tal, England resp Schweiz.

Fodralet engelskt, svartlackerat trä och metall, 1700-talets slut. Urtavla i mässing, uret märkt Buren, Swiss made, 1900-tal. H 32. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador, metallen anfrätt. Funktion ej kontrollerad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK