340882

ORDNAR, Timmermansorden, 1900-talets andra hälft.

korsformat hänge i vitt ordensband, Kraschan i form av kors, ordensband i himmelsblå färg med korsformat hänge med förgylld mässing, kors i röttband samt handske. L 5-78.

Slitage, revor.

Lähtöhinta
1 500 SEK