KRYDDSERVIS, 13 del, porslin, Pyro, Gustavsberg.
Stora skäppor. Små skäppor. Skärbräde. Större skäppans H 18.
Kaffeskäppa med spricka. Krackelyr. Smärre missfärgning. Bruksslitage.