Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

GRAVYRER, 2 st, 1600-tal ur Anthony van Dyck´s Iconographia.

Porträtt av arkitekten Inigo Jones, Robert van Voerst efter Van Dyck. Bladstrl 24 x 18, Dutuit etat V av VII
Porträtt av konstnären Adriaen Brouwer, Schelte A. Bolswert efter Van Dyck. Bladstrl 25 x 17, Dutuit etat II av VII

Oramade. Veck. Smärre fläckar.

Alkuperä - Provenienssi

Franken(L. 963).

Muut tiedot

Van Dycks porträtt av samtida konstnärer, statsmän och intellektuella, känd som Van Dycks Iconographia, påbörjades 1627 men han inte avslutas före hans död 1641

Lähtöhinta
1 800 SEK