Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI MÄSSING, ca 22 delar, 18/1900-tal.

Kärl med lock, Skultuna. Supsked. 4 skålar. 3 pokaler i olika strl. Tratt. 2 olikformade ljussaxar. Sockertång. Vikt. Timglas. Plunta. 2 olikformade dosor. 4 måttsatser. H 2-20.

Bruksslitage. Repor. Bucklor. Skador. Måttsatser ej kompletta.

Lähtöhinta
1 500 SEK