MUGG, metall, emalj, 1896.

MUGG, metall, emalj, 1896.

Rik tryckt dekor av bla ryska stadsvapnet med dubbelörnen samt Nikolaj II:s krönta monogram. Minnesmugg tillverkad till Tsar Nikolaj II: s kröning i moskva 1896. H 10.

Slitage och flera emaljskador.

Lähtöhinta
3 000 SEK