Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
351989

BORDSPENDYL, trä, 1800-talets senare hälft.

Bronserat urhus i trä med utskuren dekor i form av Sankt Göran och draken. Emaljerad urtavla. H 39.

Smärre slitage, urtavla saknar glas. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK