355240

SKRIVSET, brons. 3 delar. Nils Fougstedt, Fabriksaktiebolaget Kronsilver FAK, 1920/30-tal.

Brevkniv i form av en krokodil, L 24. Läskvagga, L 12,5, B 7, H 5,5. Skrivställ med bläckhorn, 2 st, med glasinsats, L 27, B 10, H 10.

Bruksslitage. Märken och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK