355715

GRÄDDKANNA, silver, senempire, Christoffer Nordin, Hudiksvall, 1839, vikt ca 131g.

På rund fot. Dekor av blad- och växtornament, delvis godronnerad. Uppsvängd pip och handtag. Höjd ca 13,5.

Bruksslitage, repor. Något skev.

Lähtöhinta
2 000 SEK