Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
359092

RING MED FORNTIDA SKARABÉ, guldmontering 1950-tal, Egypten.

Grönglaserad skarabé med faraonsk kartusch undertill. Guldmonteringen i "forntida egyptisk stil". Intyg dat 1956 bifogas.

Slitage, scarabén med nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK