BRICKA, KARAFFER samt GLAS, 12 st, silver och glas, Frankrike, 1800/1900-tal.

Glas och silver med graverad dekor av bl.a. bladverk. Två karaffer. Glasens höjd ca 5 cm, karaff med propp höjd ca 21 cm, brickans diameter 28 cm.

Slitage, repor, nagg. En propp till karaffen saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK