Förgylld och patinerad brons. Bestående av bordspendyl och två kandelabrar. Dekor av putti. Bordspendyl höjd 43 cm. Kandelabrarna för fem ljus, höjd 52 cm. Pendel finns.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.