Peter Lely (Pieter van der Faes)

(Holland/England, 1618-1680)
(Holland/England, 1618-1680)

PIETER VAN DER FAES (SIR PIETER LELY), hans efterföljd, olja på duk, ej signerad, 16/1700-tal.

Sittande pojke med hundar. 103 x 80.

Uppfodrad på duk. Krackeleringar. Retuscher. Färgbortfall.

Lähtöhinta
6 000 SEK