Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
364608

Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

BLÄCKSTÄLL, mässing, senempire, 1800-talets senare hälft.

Föreställande sovande putto på säng. Underrede med ornamenterade fötter. En bläckinsats av porslin. Höjd 8 cm.

Repor, slitage. Porslinsinsats med skada, avslagen bit medföljer. Locket sannolikt ej tillhörande.

Lähtöhinta
2 500 SEK