364617

LJUSSTAKAR, ett par, tenn, sengustavianska, Hans Wickstén Västerås verksam 1782-1814.

Kvadratisk sockel med gallerkant, på fyra kulfötter. Kannelerad mittstam. Höjd 25.

Slitage och repor. Smärre bucklor. En fot lätt sned.

Lähtöhinta
6 000 SEK