Kellot
365515

GOLVUR, Andreas Westerman, Laholm. 1700-talets andra hälft.

Verksam i Laholm, född 1709, död 1771.
Urverk med timvisare, datum och månader. Pendel och lod finns. Höjd 213. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Ej funktionstestad. Lös list. Maskstunget.

Lähtöhinta
3 000 SEK