Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SALONGSGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal.

Valnöt, svängda ryggar, skuren dekor av bla rocailler, svängda ben. Soffa, l 126, djup 63, ett par fåtöljer, stoppade ryggar och sitsar. Salongsbord i delvis annat utförande medföljer. L 117, b 63, h 55.

Smärre slitage och repor. Fläckar. Soffbordet med smärre hack i skivan.

Lähtöhinta
3 000 SEK