Muut Muut
36647
SPARBÖSSA och INSAMLINGSBÖSSA, tidigt 1900-tal.
SparbÖssa och insamlingsbÖssa, tidigt 1900-tal.

Koppar och mässing. Rosenbom, h 24. Insamlingsbössa märkt Mattson Mora.

Saknade delar, slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Lisätietoja

Träskulpturen föreställande Mats Rosenbom står utanför Amiralitetskyrkan i Karlskrona och är en sk fattigbössa. 1956 ersattes skulpturen av en kopia och originalet flyttades in kyrkan.

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
1 500 SEK