SERVISDELAR, 69 delar, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.
16 mattallrikar, 12 djupatallrikar, 16 förrättstallrikar, 8 assietter, 5 uppläggningsfat i olika storlekar, 3 skålfat i olika storlekar, 2 skålar i olika storlekar, mjölkanna, kaffekanna, två såskannor, såsskål på fat, skål med lock på fat, terrine.
Nagg, ställvis större kantnagg. Smuts. Slitage.