STOLAR, 4 st, "Utö", Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Syrabetsad furu. Spjälor i rygg, kälad sits.

Slitage, nötmärken, en stol med sågmärke i sitsens sida. Smärre fläckar. Några ben delvis lösa.

Lähtöhinta
10 000 SEK