Olof Arborelius

(Ruotsi, 1842-1915)
Olof Arborelius
(Ruotsi, 1842-1915)

OLOF ARBORELIUS, olja på duk, monogramsignerad.

"Fäbodar i Dalarna". 24 x 35 cm. Etikett med sigill á tergo "Målad av Olof Arborelius intygar ET Arborelius".

Smärre krackelyr.

Näyttelyt

Olof Arborelius minnesutställning. Nationalmuseum 1943. Nummer 179.

Lähtöhinta
2 000 SEK