HYLLA, allmoge, 1800-talets första hälft.

Grönmålad. Svarvade kolonner. Bredd 127, Djup 27, Höjd 32.

Repor och slitage. Smärre färgbortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK
 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

183. A pair of terrestrial and celestial library globes by A. Åkerman (manufacturer of globes in Uppsala 1759-78), 1759.
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
60 000 SEK