Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:

DOSOR SAMT VAS, 4 st, mässing, emalj, Asien, Italien, 1900-tal.

Rund dosa med cloisonnédekor i form av blommor. Rund dosa i genombrutet filigranarbete. Oval dosa med dekor i mikromosaik. Vas med cloisonnédekor i form av blommande träd med fåglar. H 4-15.

Slitage och smärre skador utom på vasen som endast har smärre slitage.

Lähtöhinta
1 200 SEK