Kellot
371911

VÄGGPENDYL, C Engberg, Stockholm, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Förgylld och bronserad. Dekor av rosor och blad samt krönt av bandrosett. Pendel finns. Höjd 66 cm.

Sedvanligt ytslitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK