372343

HALSRING SAMT ARMRING, 2 st, brons, Kamerun, Afrika, 1800/1900-tal.

Rundade med genombruten dekor. Halsringen även med reliefdekor. L ca 13,5-25.
Säljes till förmån för Röda Korset.

Slitage, anlöpningar.

Lähtöhinta
2 500 SEK