Taide Grafiikka
37257
PARTI GRAFISKA BLAD samt TRYCK, ca 10 delar, 1800/1900-tal.
Parti grafiska blad samt tryck, ca 10 delar, 1800/1900-tal.

Kolorerat tryck av Albert Engström "Carl Cederström 50 år", numr 18/60. Boxare av okänd konstnär, bär signatur. Hjalmar Molin, "Calle de los Condes, Barcelona". Alf Bergström, motiv från Skansen, sign o dat 1916 i plåten. Landskap av okänd konstnär, sign GM o dat 1925 i plåten. Färgtryck av Bruno Liljefors föreställande lodjur, sign. "Från en skånsk by" 1932, okänd konstnär. Tryck föreställande "Biljettmånglare", "Paltar" samt "Korfvar". Parti tryck med motiv ur Fredmans epistlar av Bellman.

Veck, revor, missfärgningar.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
1 500 SEK