375635

TERRIN/SKÅL, tenn, Peter Höijer, Örebro 1803.

Oval form med dekor av bland annat pärlband vid mynning samt fot. Hänklar med svängd dekor. Längd 38 Höjd 11 cm.

Slitage. Repor. Märken. Anlupen. Lock saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK