GUSTAV PFLUGRADT, olja på duk, signerad och daterad 1898.
Bergigt skogslandskap med figurer. 69x80
Enstaka rispa, något gulnad fernissa.
Såldes på Stockholms Auktionsverk, 5/17/1990.