Muut
381006

URNA, porfyr, empire, 1800-talets första hälft.

Urnformad med förgylld kotte. Höjd: 33 cm.

Slitage, repor, omfattande skador, omarberad, nagg.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling

Lähtöhinta
7 000 SEK