Muut
381007

URNA, porfyr, empire, 1800-talets första hälft.

Kvadratisk socker. knopp i förgyllt silver av Lars Boye, Stockholm, 1775. Höjd: 33 cm.

Slitage, repor, nagg, omarbetad.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronbergs samling

Lähtöhinta
12 000 SEK