383227

ARMBANDSUR, dam, 18k guld med rosenstenar, Vasa, 1960-tal. Vikt 23,4g.

Damklocka/smyckesklocka med dold urtavla, genombrutet lock med floral dekor med rosenstensslipade diamanter, armring, öppen, säkerhetskedja. Manuell. Omkrets 15,5 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Gravyr.

Lähtöhinta
8 000 SEK