383358

KLOCKBYRÅ, empire, 1800-talets mitt.

Björkfanerad, delvis svartlackerad. Fyra lådor, varav den övre med skrivinredning. Byrån bredd 112, djup 49, höjd 106 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador. Svart list saknas. Dekor på fodralkrönet saknas. Lod och pendel medföljer. Ej funktionstestad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK