Muut
385280

VATTENCISTERN, koppar, bär datering 1845.

Koppar, handtag, lock med reliefdekor av blomma, bård i mässing med stansad dekor, handtag i form av ringar, lock med krönande urna. Bär initialer A.P. samt datering 1845. Höjd ca71cm.

Slitage. Skador. Bucklor. Kran bortmonterad.

Lähtöhinta
2 000 SEK