Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
387152

ARMBANDSUR, herr, Tudor Oyster, shock-resisting, modell 7804, guld på stål, 1950-tal.

Herrklocka. Manuell, nedskruvad krona med rolex logo, cremefärgad matterad urtavla, index med guldtrianglar, plexiglas, diam 34mm. Svart läderband med krokoprägling, ej original.

Slitage. skadad urtavla samt fluorescens på visarna. Repor och slitage på boett, guld med skada på ett av hornen. Ej funktionstestad. Senare rolexkrona, skruvar ej ned fullständigt.

Lähtöhinta
3 500 SEK