Giovanni Francesco Barbieri kallad Il Guercino

(Italia, 1591-1666)
(Italia, 1591-1666)

GIOVANNI FRANCESCO BARBIERI KALLAD IL GUERCINO, efter, olja på duk, ej signerad, 1800-tal.

"La Sibilla Persica". 38 x 31,5.

Uppfodrad på pannå. Eftermörknade retuscher. Krackeleringar.

Lähtöhinta
2 000 SEK