(Sven Jonson, Waldemar Lorentzon, Stellan Mörner, Erik Olson, Axel Olson & Esaias Thorén) Halmstadgruppen

(Ruotsi)
(Ruotsi)

HALMSTADGRUPPEN. Mapp, sex färglitografier. "Halmstadgruppen femtio år", nr 39/360.

Sven Jonson, Waldemar Lorentzon, Stellan Mörner, Axel Olson, Erik Olson samt Esaias Thorén. Samtliga blad signerade och numrerade 39/360. Utgiven av Galerie Börjeson. Oramade, bladens storlek 65x50.

Obetydliga hanteringsveck.

Lähtöhinta
6 000 SEK