Victor Vasarely

(Ranska, 1908-1997)
Victor Vasarely
(Ranska, 1908-1997)

VICTOR VASARELY, Mapp med 10 st färgserigrafi,1989, samtliga signerade och numrerade 93/100.

"Les années cinquante". Utgiven av Pesti Műhely, Budapest. Bladstorlek 70 x 56,5 cm.
3st blad med passepartout.

4st av bladen med veck i vänster marginal, pga fuktskada. 3st något missfärgade efter passepartout. Originalemballage med smärre fuktskada i vänster del.

Lähtöhinta
22 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet