396125

HERRARMBANDSUR,18 k guld, Certina, 1980-tal.

Manuell. Urtavla med stavindex och sekundvisare. Urtavlans diameter ca 31 mm. Länk med flexfunktion, dock ej i guld.

Slitage, repor. På baksidan graverad text ("För nit och redlighet i rikets tjänst"). Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK