Carl Skånberg

(Ruotsi, 1850-1883)
Carl Skånberg
(Ruotsi, 1850-1883)

CARL SKÅNBERG, olja på duk.

Vy från Dordrecht. Skriftligt intyg daterat 12 februari 1943 av Gustaf Jaensson, Chefskonservator på Nationalmuseum, medföljer. Ej signerad. 19,5 x 32,5 cm.

Smärre ytrispor.

Lähtöhinta
4 000 SEK