FIGURIN, samt MEDALJONGER / HÄNGEN 2 st, nefrit, Kina.

Stående mansfigur med stav samt radband i gul sten, Höjd 8 cm. Mindre hänge med skuren delvis genombruten dekor, Längd ca 3,5 cm. Hänge med reliefdekor, motiv av Guanyin, Längd 4,5 cm.

Slitage. Nagg, repor.

Lähtöhinta
1 800 SEK