Kellot
399629

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, Johan Ad Nyberg, Stockholm, sekelskiftet 1800.

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor med musikinstrument, lagerblad och fåglar. Nyckel och pendel finns. Höjd ca 90 cm.

Ej funktionstestad. Repor. Några lagningar. Några fläckar.

Lähtöhinta
12 000 SEK