400186

GOLVUR/GÖKUR, Småland, daterad 1827.

Svängt fodral. Målad trä, dekor av blommor. Bär monogram JAS AKS. Höjd 189 cm. Lod, pendel samt extra del medföljer.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Urtavla med krakeleringar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK