VINKANNA samt VINKYLARE, WMF, 1900-talets första del.

Mässing och koppar. Cylinderformad med hänklar. Uppburen av tre kulfötter. Höjd 20, diam 18.
Cylinderformad på genombruten fotring. Handtag i mässing. Höjd 37.

Slitage. Märken och repor. Småbucklor.

Lähtöhinta
1 800 SEK