BOK- SAMT BREVSPRÄTTARE, 5 st, mässing resp ben, sent 1800-tal till 1910/20-tal.

Fyra av ben varav två ostasiatiska och med djurdekor, en av mässing med dekor av fasaner. L 14-37.

Slitage, nagg, en med sprickor resp en med avslagen kröndekor. Mässingsbrevsprättaren med böjda ändar.

Lähtöhinta
1 500 SEK