Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
402128

ARMBANDSUR, herr, Omega, Speedmaster, Professional, Mark II, stål, omkring 1970.

Manuell, kronograf, tachymeter, grå urtavla med orange och fluorescerande index, tre små urtavlor för sekunder, 30 minuter och 12 timmar, safirglas, diameter 43mm. Caliber 861, referens 145.014, serienr 32191570. Stålband med viklås, Omega, referensnr 1162, omkrets 20cm. Certifikat dat 1978 samt originalkvitto medföljer.

Slitage. Nagg. Glas med skador. Krona och tryckknappar tröga. Ej funktionstestad. Packning torkad.

Lähtöhinta
10 000 SEK